|

Wasze hity

  1. Furioza
  2. Diuna
  3. Fatima
  4. Nie czas umierać
  5. Nędzarz i Madame
  6. Wesele
  7. Nędznicy
  8. Inaczej niż w raju
  9. Pod taflą oceanu
  10. Nieustające wakacje
KEI

Repertuar filmu "Mustang" w Warszawie

Brak repertuaru dla filmu "Mustang" na dziś.
Wybierz inny dzień z kalendarza powyżej.

Plakat filmu Mustang
Tytuł oryginalny: Mustang
Czas trwania: 97 min.
Produkcja: Francja , 2015
Gatunek: dramat
Premiera: 8 kwietnia 2016
Dystrybutor filmu: Gutek Film

Reżyseria: Deniz Gamze Erguven
Obsada: Gunes Sensoy, Doga Zeynep Doguslu, Elit Iscan

Nominowany do Oscara (w kategorii Najlepszy Film Nieanglojęzyczny) debiut młodej reżyserki, który podbił serca canneńskiej publiczności, a jednocześnie wywołał ożywioną dyskusję dotyczącą wolności i praw współczesnych kobiet.

Pięć nieokiełznanych dziewczyn, pięć żywiołów i jedno silne pragnienie – wolności. Jednak w świecie, w którym ciągle pokutuje przeświadczenie, że kobieta powinna „znać swoje miejsce”, bohaterki będą musiały zaryzykować wszystko, aby żyć po swojemu.

Wczesne lato w nadmorskim miasteczku kilkaset kilometrów od Stambułu. Lele i jej cztery siostry wracają ze szkoły, spontanicznie świętując koniec roku i niewinnie flirtując z kolegami z klasy. Dla okolicznych mieszkańców ich zabawa okazuje się być jednak zbyt frywolna. Wybucha lokalny skandal, który ma nieoczekiwane konsekwencje. Dom dziewczynek z dnia na dzień zamienia się w więzienie, a rodzina postanawia jak najszybciej „pozbyć się problemu” i wydać je za mąż – decydując o wyborze narzeczonych bez ich wiedzy. Siostry postanawiają jednak za wszelka cenę znaleźć sposób, by pokonać ograniczenia i móc żyć po swojemu.

„Mustang” jest nominowany do Oscara w kategorii Najlepszy Film Nieanglojęzyczny (konkuruje w tej kategorii z „Synem Szawła”), w tej samej kategorii był nominowany do Złotego Globu. Film zdobył również nagrodę FIPRESCI przyznawaną przez stowarzyszenie krytyków filmowych dla Największego Odkrycia Filmowego 2015, nagrodę Publiczności na AFI Fest 2016 i wiele nagród publiczności na europejskich festiwalach filmowych. Jest też laureatem Nagrody Parlamentu Europejskiego LUX oraz nagrody Europejskiej Akademii Filmowej dla Odkrycia Roku. Na Festiwalu Ale Kino! w Poznaniu wygrał Plebiscyt Młodej Publiczności oraz otrzymał nagrodę Stowarzyszenia Filmowców Polskich.Średnia ocena: 8.0
rating 8.0 rating 8.0 rating 8.0 rating 8.0 rating 8.0 rating 8.0 rating 8.0 rating 8.0 rating 8.0 rating 8.0
Oceniono 8 razy. | Oceń film

Trailer filmu: Mustang

Wasze opinie

Gość. 3. września 2016, 11:47

Wspaniały film. Poruszający, refleksyjny, subtelny... Polecam.

Agnieszka Monika 9. maja 2016, 9:38

Bardzo dobrze opowiedziana historia dziewczyn żyjących w innej kulturze. Do tego dobre zdjęcia i muzyka. Warto zobaczyć.

Ja_cool 1. maja 2016, 8:57

Dobre kino. Piękne zdjęcia i muzyka.
Turcja pokazana inaczej. Polecam 7-7,5/10

Kama 9. kwietnia 2016, 21:21

Wspaniały film, w pełni zasługuje na wszystkie nagrody. Świetna gra aktorska, daje poczucie obserwacji życia, a nie oglądania filmu. Cudowne ujęcia. Nie znajduję słów, aby opisać zachwyt tym, w jaki sposób reżyserka pokazała całą paletę, gamę emocji. Zdecydowanie cieszę się, że zobaczyłam ten film. Jednocześnie tematyka, która jest naszej kulturze raczej obca, jest pokazana w taki sposób, tak naturalny, że przestajemy się dziwić, że ktoś w naszym świecie jeszcze może tak dziwacznie i pokrętnie myśleć i ubezwłasnowolniać inne jednostki.

Dodaj nowy komentarz Mustang

Twoja opinia o filmie:

Repertuar kin na telefonie

Teraz w kinach

Premiery

26 listopada
19 listopada
12 listopada
11 listopada
10 listopada

Zapowiedzi

3 grudnia
10 grudnia
17 grudnia
» więcej zapowiedzi

Repertuar Kin