|

Wasze hity

  1. Tootsie
  2. Na rauszu
  3. Śniegu już nigdy nie b...
  4. Cruella
  5. Geniusze
  6. Nomadland
  7. Ciche miejsce 2
  8. Druga połowa
  9. Mortal Kombat
  10. Co w duszy gra
KEI

Kina są znów otwarte !

Po przerwie związanej z pandemią kina były zamknięte od 20 marca do 21 maja 2021. Od 21 maja niemal wszystkie kina studyjne oraz sieć Helios są znów otwarte. Sieci Cinema City oraz Multikino otworzyły swoje kina 28 Maja.

Polski film


Reżyseria: Marek Najbrt

Repertuar filmu "Polski film" w Warszawie

Brak repertuaru dla filmu "Polski film" na dziś.
Wybierz inny dzień z kalendarza powyżej.

Plakat filmu Polski film

Czas trwania: 113 min.
Produkcja: Czechy / Polska , 2012
Premiera: 6 września 2013
Dystrybutor filmu: ITI Cinema

Reżyseria: Marek Najbrt
Obsada: Jan Budar, Tomas Matonoha, Josef Polasek, Katarzyna Zawadzka, Krzysztof Czeczot

Czterech znanych czeskich aktorów, kolegów z JAMU (Wydziału Teatralnego Akademii Sztuk Widowiskowych w Pradze), Matonoha, Liška, Daniel i Polášek postanowili spełnić swoje marzenia i razem nakręcić film.

Projekt sfinansował polski koproducent, Głowacki (Krzysztof Czeczot), reżyserią zajął się ich kolega Budař, rolę kierownika produkcji przyjął na siebie inny kolega i tak się wszystko zaczęło.

Lecz miesiąc miodowy szybko dobiegł końca. Próby kręcenia scen z Brna w Krakowie, wiara katolicka Poláška, alter ego Daniela, Havlat, bełkotliwa wymowa Liški oraz finansowe matactwa Matonohy zmieniają pracę nad filmem w walkę o życie pośród beskidzkich szczytów.

Polski film – film o przyjaźni i absurdzie w życiu aktora, balansującego na linie pomiędzy rzeczywistością a ułudą.Średnia ocena: 5.0
rating 5.0 rating 5.0 rating 5.0 rating 5.0 rating 5.0 rating 5.0 rating 5.0 rating 5.0 rating 5.0 rating 5.0
Oceniono 351 razy. | Oceń film

Trailer filmu: Polski film

Wasze opinie

JaJadwiga 16. września 2013, 8:14

Marcinie M. - skąd ta fala nienawiści, wszak każdy ma prawo do wypowiadania się - trochę tolerancji :) Jestem wielbicielką kina czeskiego, niestety ten film mocno rozczarowywuje. Kanciasty, kompletnie nieśmieszny, nie wzbudza we mnie żadnych refleksji. Bohaterowie jednowymiarowi, infantylni.. Ani dla Polaków, ani dla Czechów! Dla nikogo niestety - choć potencjał był! Szkoda!

Marcin M. 13. września 2013, 19:06

Powyżej wypowiedzieli się typowi szarzy Polacy - nic dodać nic ująć. Dno po prostu.

Film świetny, o niebo lepszy od wszystkiego co prezentuje obecnie polskie kino. Czesi potrafią robić komedie, Polacy już niestety nie. Także widzowie jak można przeczytać powyżej nie dorastają do poziomu filmów.

Paweł N. 12. września 2013, 14:11

Ten film to dno. Przesłanie banalne, aktorstwo przeciętne, fabuła nieciekawa. Pierwszy raz od wielu miesięcy żałowałem wydanych pieniędzy.

Jacek 6. września 2013, 22:25

W sali kinowej było 4 osoby, o 4 za dużo. "Ręce opadają" po obejrzeniu tego filmu. Może i jest w nim jakiś głębszy sens, ale ja się go nie doszukałem. I na pewno nie jest śmieszy! To nie polski, a nawet nie czeski film ...

Dodaj nowy komentarz Polski film

Twoja opinia o filmie:

Repertuar kin na telefonie

Teraz w kinach

Premiery

18 czerwca
11 czerwca
4 czerwca

Zapowiedzi

25 czerwca
2 lipca
9 lipca
» więcej zapowiedzi

Repertuar Kin