|

Wasze hity

  1. Najmro. Kocha, kradnie...
  2. Nie czas umierać
  3. Wesele (2004)
KEI

Na krawędzi nieba

Auf der anderen seite des lebens
Reżyseria: Fatih Akin

Repertuar filmu "Na krawędzi nieba" w Warszawie

Brak repertuaru dla filmu "Na krawędzi nieba" na dziś.
Wybierz inny dzień z kalendarza powyżej.

Plakat filmu Na krawędzi nieba
Tytuł oryginalny: Auf der anderen seite des lebens
Czas trwania: 122 min.
Produkcja: Niemcy/Turcja/Włochy , 2007
Premiera: 17 października 2008
Dystrybutor filmu: Kino Świat

Reżyseria: Fatih Akin
Obsada: Nursel Koese, Hanna Schygulla, Tuncel Kurtiz

Owdowiały Ali zakochuje się w prostytutce Yeter. Para szybko zamieszkuje razem. Pogrążony w książkach syn Alego, Nejat na początku stanowczo sprzeciwia się wyborowi ojca. Kiedy jednak dowiaduje się, że kobieta większość swych ciężko zarobionych pieniędzy wysyła do domu w Turcji, by jej córka mogła studiować na uniwersytecie nawiązuje się między nimi nić sympatii.
Po niespodziewanej śmierci kobiety Nejat wyrusza w podróż do Stambułu w poszukiwaniu jej córki Ayten. Chłopak decyduje się pozostać w Turcji, nie wie jednak, że dwudziestokilkuletnia działaczka polityczna, Ayten jest już w Niemczech, gdzie ukrywa się przed turecką policją. Całkiem sama i bez grosza, Ayten zaprzyjaźnia się z niemiecką studentką, Lotte, która natychmiast poddaje się urokowi tureckiej dziewczyny. Lotte zaprasza buntowniczkę Ayten do swego domu, prosząc, by ta z nią zamieszkała. Ta propozycja bardzo nie podoba się konserwatywnej matce młodej Niemki, Susanne. Ostatecznie Ayten zostaje zatrzymana i zamknięta w celi, gdzie czeka kilka miesięcy na azyl polityczny. Kiedy jej prośba zostaje odrzucona, dziewczyna zostaje deportowana do Turcji i osadzona w tamtejszym więzieniu. Lotte postanawia porzucić wszystko, by pomóc przyjaciółce. Przypadkowe spotkanie w księgarni sprawia, że Lotte staje się współlokatorką Nejata.Średnia ocena: 5.0
rating 5.0 rating 5.0 rating 5.0 rating 5.0 rating 5.0 rating 5.0 rating 5.0 rating 5.0 rating 5.0 rating 5.0
Oceniono 2000 razy. | Oceń film

Trailer filmu: Na krawędzi nieba

Wasze opinie

xaaz 7. grudnia 2008, 13:16

Dobry film, ale nie wybitny... zbyt przewidywalny i "płaski"...

Kwadryga 3. listopada 2008, 20:01

Porównanie z wielką książką Orhana Pamuka "Śnieg" absolutnie uzasadnione. Wielość wątków - od religii po pożądanie - splecionych fantastycznie w filmie, zasługuje na uwagę, szacunek i długi pomyślunek.

daniel zabierczycki 25. października 2008, 16:17

Kolejny film...oby mniej takich filmów w których wiadomo wszystko od początku, porównywanie tego filmu z Babel jest dla tego drugiego mocno niesprawiedliwe. Film schematyczny i przewidywalny.Nic ponad dobre zdjęcia.

mojobeat 18. października 2008, 16:27

Kolejny wybitny film Fatih Akina, ktory opowiada o miejscu Turcji i jej kultury w Europie, ale tak naprawde jest opowiescia o potrzebie poszukiwania swojego miejsca przy braku akceptacji swoich marzen lub rozdarcia miedzy zyciem na emigracji i we wlasnej ojczyznie. Doprawdy swietny obraz wspolczesnego wielowymiarowego swiata, ktory wymyka sie klasyfikacji i opowiada a uniwersalnych wartosciach. Oby wiecej takich filmow.

josue 17. października 2008, 19:40

Talent Fatiha Akina jest wielki :) a film bardzo dobry :) polecam zwłaszcza tym którym podobał się Crossing the Bridge: The Sound of Istanbul

Dodaj nowy komentarz Na krawędzi nieba

Twoja opinia o filmie:

Repertuar kin na telefonie

Teraz w kinach

Premiery

15 października
8 października
1 października

Zapowiedzi

22 października
29 października
5 listopada
» więcej zapowiedzi

Repertuar Kin