|

Top 10

  1. The Lion King (Live Ac
  2. Godzilla: King of the ...
  3. Green Book
  4. Capharnaum
  5. Spider-Man: Far From H...
  6. Kamerdyner
  7. The Secret Life of Pet...
  8. Aladdin
  9. Amy
  10. Everybody Knows
KEI

Suplement


Directed by: Krzysztof Zanussi

Cinema program "Suplement" in Warszawa

No showtimes for movie "Suplement" for today
Choose other date from the calendar above.

Movie poster Suplement
Original title: Suplement
Runtime: 108 min.
Production: Polska , 2002
Release Date: 12 April 2002
Distribution: Apollo Film

Directed by: Krzysztof Zanussi
Cast: Monika Krzywkowska, Paweł Okraska, Michał Sieczkowski

Czym jest dzisiaj szczęście dla dwojga młodych? Co to znaczy żyć na miarę swoich największych aspiracji? Co znaczy odkryć sens istnienia? I czy to w ogóle możliwe?

Film Zanussiego zadaje pytania podstawowe, ale nie daje prostej odpowiedzi, wyraźnie sugerując, że każdy człowiek musi samotnie dokonać wyboru swojej drogi. Czasami, jak w przypadku Filipa, droga do spełnienia życiowego wiąże się z koniecznością stawiania czoła pokusom czysto doczesnym, ale również pozornie łatwej ucieczki od świata za mury klasztoru.

Suplement to dodatek, uzupełnienie. Można pomyśleć, że “Suplement” to uzupełnienie poprzedniego filmu "Życie jako śmiertelna choroba przenoszona droga płciową", ale to tylko część prawdy. “Suplement’ rozwija i wzbogaca wątki “Życia” dotyczące pary młodych bohaterów. Opowiada o ich wyborach moralnych.

W “Życiu” ledwo zarysowałem wątek młodych. Musiałem skoncentrować się na postaci umierającego lekarza i z gotowego już filmu wyciąłem wiele scen z młodymi aktorami. Teraz pomyślałem, by wrócić do czegoś, co pamiętam z XIX-wiecznej powieści w stylu Balzaka, gdzie peryferyjna postać z jednej powieści, stawała się centralną postacią innej książki. – powiedział Krzysztof Zanussi.

Zanussi wraca ostatnio do swych ulubionych tematów, wątków, filmów. Tak jak “Życie” stało się, także w wymiarze artystycznym, powrotem do “Spirali”, tak “Suplement” wraca po latach do, przywołanej tu dosłownie, “Iluminacji”.

Rozterki Filipa nie przypadkowo kojarzą się z wahaniami romantycznych bohaterów Mickiewicza i Słowackiego, także sztafaż scenograficzny przywołuje okoliczności ich potyczek z Bogiem. Zanussi rozumie swojego bohatera, współczuje mu nawet, ale ostatecznie każe wybrać życie, “bo kto nie dotknął ziemi ni razu, ten nigdy nie może być w niebie”.Average rate: 5.0
rating 5.0 rating 5.0 rating 5.0 rating 5.0 rating 5.0 rating 5.0 rating 5.0 rating 5.0 rating 5.0 rating 5.0
1204 votes. | Rate movie

Your comments

dong 17. May 2002, 13:58

to już kolejny chyba
choć nie byłem na tym filmie (i pewnie nie pójdę...), z tego co napisał przedpisca wnioskuję, że to pewnie film podobny do "Życie jako śmiertelna choroba...". Jeśli ktoś był na "Życiu" niech napisze wrażenia. Chętnie się dowiem czy tylko ja odebrałem ten film jako płytki, dydaktyczny i przepełniony patosem...

Shagrat 9. May 2002, 23:41

Oszczędźcie sobie
Ogólnie nie lubię polskiego kina metafizycznego, ale ten film jest po prostu denny i ukazuje, na jakim etapie znajduje się polskie kino. Znane nazwisko reżysera nie wystarczy, nawet Wajda ostatnio robi same beznadziejne historie. Ja wyszedłem w połowie filmu...

Add new comment Suplement

Your opinion about the movie:

Repertuar kin na telefonie

Now in cinemas

Premieres

19 July
12 July
5 July

Coming soon

26 July
2 August
» more coming soon

Cinemas


logo Repertuary pl © 2000 - 2019 Repertuary.pl