warszawa.repertuary.pl
Film

Cinema program "Obława" in Warszawa

No showtimes for movie "Obława" for today
Choose other date from the calendar above.

Movie poster Obława

Runtime: 90 min.
Production: Polska , 2012
Release Date: 19 October 2012
Distribution: Kino Świat

Directed by: Marcin Krzyształowicz
Cast: Marcin Dorociński, Maciej Stuhr, Sonia Bohosiewicz

Finely structured, unpredictable and well-played thriller war, where Martin Dorociński - as the enforcer of the Polish resistance - is struggling with the Germans, traitors and - most difficult - own dark past. At the side of the charismatic Dorociński, a surprising and breaking the current image of the actor the role of villain, appeared Maciej Stuhr (nominated for the Polish Film Award Eagle for "33 Scenes from Life" and "Early Spring"), and his film wife plays specialist brilliant characteristic creation Sonia Bohosiewicz ( "War of the Polish-Ruthenian", "reserve", "80000000"). Important players in the multi-level game between the main characters are a girl nicknamed Pestka (Weronika Rosati, in the creation of radically different from her acting emploi) and Lieutenant Mak (Andrzej Zielinski). The ensemble cast of "raids" there are also - unrecognizable - Anna Guzik and Alan Andersz.

"Manhunt" is a story of betrayal and revenge, guilt, punishment, sense of honor and loyalty. There is no martyrdom pathos and monumental heroism. They are for red-blooded characters and strong plot. "- Says Marcin Krzyształowicz, screenwriter and director, promising viewers finale, which no one can predict in advance.

Lensed "raid" is Arkadiusz Tomiak ( "Zero", "Daas", "symmetry", "Lullaby"), production designer developed Grzegorz Skawiński ( "Silence", "Katyn," "General. The attack on Gibraltar"), for costumes was responsible Magdalena J. Rutkiewicz ( "pitch homeless", "Rose"), makeup Eve Drobiec ( "maiden Vows", "Rose", "Colonel Kwiatkowski"), sound prepared Piotr Domaradzki ( "last mission", "Scratch "" Egoiści ") and Barbara Domaradzka and mounting Adam Kwiatek (" time surfers ") and Wojciech Mrówczyński (" Welts "," Mall "). ???Average rate: 5.0
rating 5.0 rating 5.0 rating 5.0 rating 5.0 rating 5.0 rating 5.0 rating 5.0 rating 5.0 rating 5.0 rating 5.0
676 votes. | Rate movie

Movie trailer: Obława

Your comments

gość 4. December 2016, 19:49

Największa nuda jaką widziałem, nuda i żenua, film tak niewiarygodny, ja się tam nie czuję jakby się toczyła wojna tylko handlarze bimbrem walczyli o wpływy w lesie. Niewiarygodne słownictwo, zachowania, brakowało jeszcze żeby telefon w kieszeni któremuś zadzwonił, taki to film.

gocha 19. March 2013, 18:07

Wspaniały. Jak ktos twierdzi inaczej, to znaczy, ze nie zrozumiał.

Troll :) 19. November 2012, 23:55

Co w tym filmie takiego dobrego??? NIe pytam po to żeby ktoś zarzucił mi trolowanie. Pokazany brud wojny, no i co? Czy ktokolwiek z nas, dorosłych ludzi ma jeszcze jakieś wątpliwości że życie na wojnie może prowadzić do strasznych wyborów i od bohaterstwa do zdrady jeden krok (poczytajcie sobie prawdziwą historię Kalksteina i jego żony, chociażby na wikipedii - tego gościa co wydał Grota). Jaki z tego morał - że wojna jest ekstremalna i prowadzi do ekstremalnych sytuacji i wyborów, a czasami decyduje impuls, sekunda, fart... Co w tym takiego odkrywczego? Według mnie nic. Takie filmy jedynie zakłamują historię bo wśród szerzącej się amnezji historycznej mogą wywołać wrażenie (podświadome przeświadczenie), że skoro wszyscy jesteśmy umoczeni to nie ma złych ani dobrych wyborów, nie ma złych ani dobrych narodów w danym momencie dziejowym i w sumie to wszyscy jesteśmy odpowiedzialni w tym samym stopniu. Historia to nie jest prosta suma jednostkowych losów i nie możemy patrzeć na nią jedynie pod tym kątem. Ten film powinien być potraktowany jako oskarżenie pod adresem najeźdźców a nie kolejnym relatywizującym dziełkiem. To oni nas przetrzebili i zmusili do takich wyborów i takiego życia i nie zapominajcie kochani o tym nigdy. Nie jesteśmy narodem aniołów, ale nie jesteśmy odpowiedzialni, a prawda jest naprawdę jedna mimo iż nie zawsze możemy zobaczyć ją w całości.

PMW fun 15. November 2012, 18:33

Bardzo dobry film, przede wszystkim fenomenalnie nakręcony. Natomiast od kiedy to spadochroniarzy desantuje się w lesie?

Ania i Janek 11. November 2012, 20:31

Ten film polecił mi mój kolega. Miał być świetny. Zabrałem żonę. Jesteśmy oboje rozczarowani. Nie możemy polecić tego filmu. NIESTETY!

El mecenasso 11. November 2012, 15:24

A więc jednak jest nadzieja dla polskiego kina... Dawno nie widziałem tak dobrego polskiego kina. Jeśli dla kogoś jest to film nudny i banalny to polecam popkornowe plastiki, bo na tym filmie fabułą i gra aktorska nie potrzebuje żadnego dopełnienia atrakcji. Pomyśleć że przez niektóre zamieszczone tutaj negatywne komentarze prawie nie zobaczyłem tego filmu...Naturalizm i brud wojny (także w aspekcie scenografii i kostiumów - w odróżnieniu od np. "Czas honoru"), a jednocześnie uniwersalność przesłania warta bezapelacyjnie zobaczenia- wiele osób siedziało po seansie na miejscach wciąż będąc po wrażeniem. Reżyser bez wątpienia ma potencjał!

tak 6. November 2012, 15:10

Nudny i banalny

Katarzyna 6. November 2012, 9:57

Film bardzo dobry, zdjecia rewelacyjne. Polecam, dobre polskie kino!

Visa Vinego 1. November 2012, 18:51

Film który byłby dobry-ale..Przesadzono chyba z mroczną atmosferą.Widz ma wrażenie że Niemcy za chwilę okażą się wampirami a Dorociński wcieleniem egzorcysty Jakuba Wędrowycza.Młody Stuhr jako czarny charakter o złotym sercu i kabaretowym poczuciu humoru też niezbyt przekonuje.Mimo wszystko chyba jednak warto-kilka scen jest rzeczywiście dobrych.

RJ1970 1. November 2012, 13:09

Film dobry szczególnie zdjęcia jednak po reklamie spodziewałem się czegoś więcej.
Według mnie to wielka przesada z tą drastycznością w filmie codziennie w TV możemy widzieć podobne sceny.
Film pokazuje przed jak trudnymi wyborami staje człowiek.

Observer 28. October 2012, 2:40

Widzialem dzisiaj w Kiniarni. Warczacy projektor spowodowal, ze nie zrozumialem/uslyszalem polowy dialogow, a dwukrotna zmiana tasmy w trakcie projekcji wywarla na mnie wrazenie, ze film sklada sie z 3ch czesci: pierwsza nudna, druga - cos sie dzieje, trzecia - o film sie skonczyl, trzeba wracac do domu. I dopiero w drodze do domu nachodza czlowieka reflekcje i dochodzi wniosku, ze film w rzeczywistosci byl bardzo dobry. Niezla historia, pokazujaca zupelnie inne spojrzenie na wojne i to sie wtedy dzialo (podobno film oparty jest na prawdziwych wydarzeniach). Swietne role Stuhra, Dorocinskiego i Zukowskiego (postac drugoplanowa, ale jakze potrzebna) i do tego Genialne (przez duze "G") zakonczenie. Ogolnie 9/10 + 10/10 za muzyke !

kk 26. October 2012, 15:35

Zdecydowanie warto obejrzeć! Ciężki, mroczny, porażający i dający do myślenia.
Bardzo dobra obsada (niesamowity Dorociński) i piękne zdjęcia.

mumbaj 24. October 2012, 14:04

Film mi sie bardzo podobał, drastyczne sceny, dużo śmierci i trupow, ale to w koncu film o wojnie; swietne role Dorocinskiego i Stuhra! Mroczny, mocny i bardzo naturalistyczny! Z pewnoscia wart obejrzenia!!!

Vitou 24. October 2012, 1:04

rozczarowana bardzo, film chociaż wspaniale zagrany jest ogromnie ciężki w odbiorze. Przesłanie , ze względu na monolityczny charakter filmu nie dotrze do wielu , bo na sali w 4-ty dzień po premierze było 20 osób. Nie potrafimy robić filmów mądrych dla szerokiej rzeszy odbiorców. Ci co pójda na ten film juz to wiedzą i rozumieją te problemy..

Considered 23. October 2012, 22:38

W filmie najlepszy fragment kręcony w Kościele w LUBORZYCY. Nasza miejscowość robi się sławna! Pozdrawiam.

MongołKrakowski 22. October 2012, 20:41

Znakomity i trudny film o wojnie, który łamie dotychczasowe schematy i stereotypy. Trzyma w napięciu od pierwszej do ostatniej minuty. Genialne role Dorocińskiego i Stuhra. Polecam.

Ela 22. October 2012, 17:10

niestety też się rozczarowałam :-(

tadeo 21. October 2012, 0:50

To naprawdę doskonały film. Film który ma w sobie cytaty, ale nie kopie innych filmów. Doskonała rola Dorocińskiego, który uzupełnia tylko swój obraz profesjonalisty po Róży. Stuhr, który dokonuje idealnej reinkarnacji w zły charakter. I w końcu Rossati, która w koncu gra ! Uważam, że to lektura obowiązkowa, śmiało mogący konkurować z Labiryntem Fauna, oddającym jak dla mnie idealnie tragedię partyzanckiej doli. Lektura obowiązkowa.

master.of.orion 20. October 2012, 0:32

Bardzo dobry polski obraz. Naprawde polecam wszystkim.

dvb 20. October 2012, 0:06

Tragiczny film jeden z gorszych na jakim byłem... nuda nuda nuda nic sie nie dzieje, monotonia! "OBLAWA - najbardziej poruszajacy film roku" idalnie porusza do wyjscia z kina badz do 1,5h drzemki. By dotrwac do konca polecam zabrac ze soba 1l napoj energetyzujacy... stracony czas i pieniądze nie polecam :D

Add new comment Obława

Your opinion about the movie: