|

Top 10

  1. Zieja
  2. 25 lat niewinności. Sp...
  3. Tenet
  4. Tajemniczy ogród
  5. Pinocchio
  6. Cinderella
  7. Ha-roo
KEI

Good Bye, Lenin!


Directed by: Wolfgang Becker

Cinema program "Good Bye, Lenin!" in Warszawa

No showtimes for movie "Good Bye, Lenin!" for today
Choose other date from the calendar above.

Movie poster Good Bye, Lenin!

Runtime: 121 min.
Production: Niemcy , 2003
Release Date: 14 November 2003
Distribution: SPInka

Directed by: Wolfgang Becker
Cast: Daniel Bruhl, Katrin Sas, Maria Simon

Październik 1989 roku to nie był najlepszy moment na to, żeby zapaść w śpiączkę. Zwłaszcza, jeżeli mieszkało się we Wschodnich Niemczech. Jeszcze gorszym pomysłem było obudzić się już po zburzeniu Muru Berlińskiego. Zwłaszcza, jeżeli było się zagorzałą działaczką głęboko wierzącą w to, iż nie ma na tej ziemi lepszego ustroju niż socjalistyczny... Wszystko to jednak spotkało matkę Alexa. Rzeczywistości nie da się zmienić. Można jednak wykreować inną.

Ciepła, wzruszająca komedia o tym, jak powodowany miłością do matki syn postanowił przenieść góry. A wszystko po to, by utrzymać ją w przekonaniu, że Lenin ostatecznie zwyciężył!Average rate: 5.0
rating 5.0 rating 5.0 rating 5.0 rating 5.0 rating 5.0 rating 5.0 rating 5.0 rating 5.0 rating 5.0 rating 5.0
1689 votes. | Rate movie

Your comments

Klaudia 14. August 2004, 15:02

najpiękniejszy film jaki widziałam
ten film to coś cudownego....mogłabym go ogladać w nieskończoność...wzruszajaćy i jednocześńie zabawny w inteligentny sposób....szkoda tylko ze zbyt mało osób tez tak go odbiera i wizyta w kinie traci wiele ze swego czaru "dzieki" tym którzy nie mała spechjanie rozbudownaje wrażliwośći i nie potrafia docenić tak wspaniałego i poruszajacego obrazu...:o(
koniecznie muszę mieć ten film w domu zeby moc płakac i smiac się nie słyszac dzwoniących komorek i szeleszczacych papierkós ..;o)))

Sylvia 11. August 2004, 15:14

Przepiękny
Film w 100% odzwierciedlający tamte czasy, pokazujący miłość człowieka do ustroju politycznego, nawet jeśli nam wydaje się to absurdalne. Piękny film, rewelacyjna muzyka.

Andrzej 5. June 2004, 14:30

PIĘKNY FILM GENIALNE DZIEŁO
Po przeczytaniu komentarzy widac od razu kogo naprawdę ten film poruszył. zainteresowani są nim głównie ci, którzy prezyli najpiękniejesze chwile dzieciństwa za betonowym murem. Mam 25 lat i w pełni utożsamiam sie z problemem poruszanym w Good bye lenin. Jest arcydziełem,niedostepnym dla urodzonych po 1989 roku i tych starszych którzy zdązyli się juz w PRL zludzeń pozbyć. Piękny film KTÓRY TRZEBA ODCZUĆ, NIE ZROZUMIEĆ.Wielkie dzieło.

muzyk 20. May 2004, 19:18

WIELKA PROŚBA DO WSZYSTKICH - IDŹCIE DO SZKOŁY
Moja opinia odnośnie filmu jest pozytywna, moja opinia na temat ludzi - większość tzw. recenzentów to najwyraźniej kompletne tłuki, niewykształcony plebs, który paple trzy po trzy nie wiedząc nawet na jaki temat, byle tylko pobawic się klawiaturą. A może raczej "klawiatórom"...

malootchky 21. March 2004, 13:39

Film jest gites, ot co
Świetny film. Zabawny, a jednocześnie mówiący o poważnych sprawach. Podoba mi się takie podejście do komunizmu. Polacy mają skłonność do wiecznej udręki i rozpamiętywania rzeczy bolesnych. Komunizm na szczście się skończył, a w pamięci i tak zostają tylko najlepsze chwile.
polecam

tabo 8. February 2004, 5:34

niezbyt udany pomysł
kolejny dowód na to że zachód nie ma pojęcia czym właściwie mógł być komunizm, film zrealizowały dzieci dobrobytu, wychowani w RFN naturalnie... Sam film mógł byc stokroć śmieszniejszy lub stokroc bardziej dramatyczny, gdyby choc częściowo rozumieli co to było ten komunizm. fałszywy i przez to też nudny.

Aniołek@ 3. February 2004, 18:38

Swietny film
naprawde warto pujść. Można się uśmiać i wypłakać.

furby 26. January 2004, 16:28

SUPER FILM
Uważam ze,to był genialny film o miłości syna do matki

furby 26. January 2004, 16:28

SUPER FILM
Uważam ze,to był genialny film o miłości syna do matki

futis 19. January 2004, 15:32

Film słaby
Film jest słaby. Pomysł nie nowy bo już wcześniej wykorzystany. Mało śmieszny a ponoć jest to komedia. Z drugiej strony mocną stroną tego fimu miało być osadzenie go w konkretnej historycznej rzeczywistości. Niestety ja pamiętam tamte czasy i bzdurnie pokazano DDR i upadek muru. Wydaje mi sieże niemcy zrobili film "pod" widza amerykańskiego. Tania historia, sentymentalizm i nieprawda.
Rękę dam sobie uciąć że zdobędzie oskara bo to film taki właśnie.

PePe 2. January 2004, 22:23

Marnacja
Ten film to zmarnowany pomysl (zreszta tez niezbyt nowy, pamietam juz 2 filmy o podobnym tworzeniu iluzji dla osob ze spiaczki etc).
Oglada sie go ciezko i z trudem. Mozna zobaczyc tylko przy totalnym braku innych rozrywek.

smerfka 29. December 2003, 12:22

zaj.bisty
świetny film i bardzo ładny aktor główny podobało mi sie bardzo

fanka 26. December 2003, 16:33

niezbyt...
pomysł ok....ale film nie zrobil na mnie piorunującego wrażenia

morhithiel 2. December 2003, 19:46

swietny
dla mnie jest to wspanialy i pruszajacy film. nei dluzy sie i jeszcze jest o czym pomyslec wychodzac z kina ,nie zapomina sie go tak latwo :)

Magda 25. November 2003, 8:52

To nie jest komedia!
Film bardzo mi się podobał. Pomimo swojego długiego czasu trwania wciąga, nie nuży, porusza i wzrusza. Dla mnie jest to film-ostrzeżenie (jak totalitaryzmy mogą zniszczyć więzi rodzinne) oraz film-przypomnienie (tak wyglądalismy w 1989/90 r.!) podany w lekkiej, sympatycznej formie, momentami zupełnie komediowej. Naprawdę bardzo sympatyczny film, godny polecenia zwłaszcza dla pokolenia 30-latków (sentymentalny powrót do lat nastoletnich) a także dla młodszych jako lekcja historii...

nieto 21. November 2003, 13:04

nudny
nudny, dłużący się, nic szczególnego. lepiej oglądnąć w domu bo szkoda na niego tracić czas w kinie.

kikiii 17. November 2003, 23:41

Film Lekki swobonie opowiedziana historia
Ogólnie film ok. Są momenty do dość „dużego śmiechu” film lekki dobrze się ogląda ale czegoś jednak brak , czego ................ to każdy z osobna powinien ocenić ----Miłego oglądania.

cyna massańczyk 16. November 2003, 14:29

"A wszystko po to, by utrzymać ją w przekonaniu, że Lenin ostatecznie zwyciężył!"
Nie po to "by utrzymać ją w przekonaniu, że Lenin ostatecznie zwyciężył!" tylko po to zeby po przebudzeniu nie doznala szoku i nie padla trupem.Wiecej rzetelnosci przy tworzeniu opisow filmow.

Add new comment Good Bye, Lenin!

Your opinion about the movie:

Repertuar kin na telefonie

Now in cinemas

Premieres

23 October
16 October
9 October

Coming soon

30 October
» more coming soon

Cinemas


logo Repertuary pl © 2000 - 2020 Repertuary.pl