Lang gb
|

Wasze hity

  1. Azyl
  2. Berek
  3. Kochając Pabla, nienaw...
  4. Blade Runner 2049
  5. Zimna wojna
  6. Gra o wszystko
  7. Tamte dni, tamte noce
  8. Na głęboką wodę
  9. Ocean's 8
  10. Sobibór
KEI

Obrazki z życia

Life Show / Shenghuo Xiu

Repertuar filmu "Obrazki z życia" w Warszawie

Brak repertuaru dla filmu "Obrazki z życia" na dziś.
Wybierz inny dzień z kalendarza powyżej.

Plakat filmu Obrazki z życia
Tytuł oryginalny: Life Show / Shenghuo Xiu
Czas trwania: 105 min.

Piękna, ale samotna Lai Shuang Yang prowadzi małą restaurację na ulicy Ji Qing w starej dzielnicy Szanghaju. Jej specjalnością jest kacza szyja, którą Lai osobiście przygotowuje każdego popołudnia. Odporna na zaloty mężczyzn nie zwraca uwagi na swojego stałego klienta, Zhuo Xiong Zhou, który – skrycie zakochany w dziewczynie - od roku, codziennie, posila się u niej kaczym przysmakiem. Lai ma problemy rodzinne z chorym bratem, zawistną bratową i swoją kelnerką, która nieszczęśliwie zakochana usiłuje popełnić samobójstwo. Energiczna kobieta postanawia stawić czoła przeciwnościom i zaczyna od próby odzyskania swego starego, rodzinnego domu. W końcu ulega również swemu adoratorowi, ale ich spotkanie w wiejskiej rezydencji nie staje się tym, czego oczekiwała ambitna kobieta.
W filmie niewiele się dzieje, ale jego twórca znakomicie czuje magię obrazu. Noc ma tu przewagę nad dniem, a jeśli spoglądamy na szarą, chińską metropolię, to często z niezwykłej perspektywy, na przykład „płynąc” z bohaterką kolejką linową nad zatłoczonymi do granic możliwości ulicami. Huo Jiangi ma pazur dokumentalisty, studiuje kamerą twarze, czynności, wszelkiego rodzaju detale. Z tego wszystkiego rodzi się również pewna diagnoza społeczna dla dzisiejszych Chin: „Na żywo” pokazuje współczesną, chińską kobietę wyzwoloną, prowadzącą własny biznes, starającą się kierować własnym życiem. Oczywiście Lai Shuang Yang płaci za to samotnością i wyalienowaniem, stąd otwarte i symboliczne zakończenie filmu, kiedy prosi ulicznego portrecistę o namalowanie jej twarzy na tle nocnego pejzażu ulicznego.
Film został zrealizowany na podstawie popularnej powieści chińskiej pisarki Chi Li.
W 2002 roku zdobył Grand Prix, nagrodę dla Tao Hong za rolę główną i nagrodę za zdjęcia na Międzynarodowym Festiwalu Filmowym w Szanghaju, w styczniu 2003 roku reprezentował Chiny na amerykańskim festiwalu kina niezależnego w Sundance.
Reżyser Huo Jiangi urodził się w 1958 roku w Pekinie. Studiował malarstwo, następnie reżyserię filmową. W latach 1982-1992 projektował scenografię do kilkunastu filmów. Jako reżyser debiutował w 1995 roku dramatem miłosnym „The Winner”, który cieszył się dużym uznaniem u chińskiej publiczności i zdobył kilka chińskich nagród filmowych. Dobrze przyjęte zostały również jego następne filmy: „The Singer” (1996), „Postmen in the Mountain” (1998), „Sunny Sky” (1999), „A Love of Blueness” (2000).Średnia ocena: 5.0
rating 5.0 rating 5.0 rating 5.0 rating 5.0 rating 5.0 rating 5.0 rating 5.0 rating 5.0 rating 5.0 rating 5.0
Oceniono 444 razy. | Oceń film

Wasze opinie

Dodaj nowy komentarz Obrazki z życia

Twoja opinia o filmie:

Repertuar kin na telefonie

Teraz w kinach

Premiery

20 lipca
13 lipca
6 lipca

Zapowiedzi

27 lipca
3 sierpnia
10 sierpnia
» więcej zapowiedzi

Repertuar Kin